Lutowe zawody karabinowe

W dniu 09.02.2020 r. sekcja sportowa Stowarzyszenia Terytorialni przeprowadziła Lutowe Zawody Karabinowe.

Zawody były dedykowane dla bardziej zaawansowanych strzelców – do wzięcia udziału (aby było bezpiecznie i merytorycznie) wymagaliśmy zaliczenia naszego wewnętrznego egzaminu kompetencyjnego.

W ramach zawodów zawodnicy mogli startować w 4 konkurencjach karabinowych:

1) „PRACA NA ZASŁONIE”

Zawodnik ostrzeliwał zza zasłony popery znajdujące się w odległości 50 m. Na sygnał strzelał w postawie stojąc z prawej strony zasłony, następnie z lewej strony, następnie z prawej strony klęcząc i z lewej strony klęcząc. Wygrywał zawodnik z najlepszym czasem, przy czym karny czas był przyznawany za nietrafienie w cel lub nadmierną ekspozycję.

Najlepszy czas konkurencji to

2) „SZALONE WYMIANY”

Zawodnik na sygnał przeładowywał karabinek i strzelał do tarczy NT23P (popiersie) na odległości 50 m, kontynuował strzelanie wymieniając 6 magazynków (losowo załadowanych 1, 2 lub 3 szt. amunicji – łącznie 12 szt.) z wybranej przez siebie postawy. Wynik to faktor czasu i punktacji (1 pkt. za każde trafienie).

Najlepsze wyniki to

3) „PRAWY DO LEWEGO”

Zadaniem zawodnika było wykonanie krojenia pomieszczenia ( z prawej do lewej strony), gdzie znajdowały się w nieznanym zawodnikowi ułożeniu 4 cele (w tym jeden no-shoot). Konkurencję wygrywał zawodnik z najlepszym czasem przejścia, przy czym karny czas był przyznawany min. za ostrzelanie tarczy no-shoot, nie ostrzelanie lub nie trafienie do tarczy, która powinna zostać ostrzelana, błędy w technice (ostrzelanie tarczy z nadmiernej ekspozycji, zatrzymanie w świetle drzwi itd.).

Najlepszy wynik to

4) „LEWY DO PRAWEGO”

Zasady analogiczne jak w konkurencji PRAWY DO LEWEGO tylko przejście odbywało się od drugiej strony „drzwi”.

Najlepszy wynik to

Przed zawodami przeprowadzono egzamin na przedłużenie licencji zawodniczej, dla osób którym w 2019 roku nie udało się zebrać minimalnej liczby startów.


Zawody wpisane do kalendarza MZSS i z udziałem obserwatora MZSS.

FOTO: Janusz WILK