Zawody "Raz a dobrze" - pistolet skryte noszenie

W dniu 16.03.2024 r. sekcja sportowa Stowarzyszenia Terytorialni przeprowadziła zawody kolejne zawody strzeleckie w formule „Raz a dobrze”. Zawody odbyły się na strzelnicy LAKI STRZAŁ w Makowie (gmina Gołcza).

Tym razem motywem przewodnim zawodów były konkurencje pistoletowe, a dokładnie skryte przenoszenie broni. Zgodnie z formułą zawodów „Raz a dobrze” nie zabrakło również konkurencji karabinowych i strzelby, tak aby w ramach jednych zawodów możliwe było odbycie wszystkich konkurencji niezbędnych do przedłużenie licencji.

Jeżeli chodzi o konkurencje pistoletowe to we wszystkich obowiązywała zasada, że dopuszczalne są wyłącznie kabury przylegające do ciała, a sama kabura jaki ładownice nie mogły być widoczne pod ubraniem. Rozegrano następujące konkurencje pistoletowe:

1) Pistolet szybkie dobycie z przeładowaniem

Na sygnał należało dobyć pistolet, przeładować i oddać 5 strzałów do tarczy.

2) Pistolet 9-hole

Na sygnał należało dobyć pistolet, przeładować i ostrzeliwać cel kolejno od góry za otworów przesłony 9-hole.

3) Pistolet kontaktowa wymiana magazynków

Na sygnał zawodnik dobywał pistolet, przeładowywał i strzelał do tarczy do skończenia amunicji, wymieniając w razie potrzeby magazynki załadowane losowo 1, 2 lub 3 nabojami.

4) Pistolet usuwanie zacięć podwójne ładowanie

Na sygnał zawodnik usuwał zacięcie typu podwójne ładowanie i oddawał 3 strzały do tarczy.

5) Pistolet usuwanie zacięć niewypał

Na sygnał zawodnik dobywał pistolet, przeładowywał i oddawał 4 strzały do tarczy, wśród nabojów znajdował się jeden losowo umieszczony w magazynku zbijak, który należało usunąć w trakcie strzelania.

6) Pistolet techniki parterowe

Na sygnał zawodnik przechodził do leżenia, wyciągał pistolet, przeładowywał i ostrzeliwał cele z przodu i po bokach.

ZDJĘCIA:

Michał GRZYWACZ