Zawody strzeleckie Jesień Średniowiecza 24.09.2022

W dniu 24.09.2022 r. sekcja sportowa Stowarzyszenia Terytorialni przeprowadziła zawody strzeleckie „Jesień Średniowiecza”. Zawody rozegrano na strzelnicy LAKI STRZAŁ w Makowie (gmina Gołcza).

Rozegrano następujące konkurencje:

1) PISTOLET W PARTERZE

Zawodnicy rozpoczynali z pistoletem w kaburze (zgodnie z zasadami skrytego przenoszenia) z podpiętym magazynkiem w 6 sztukami amunicji oraz 2 magazynkami po 2 szt. amunicji każdy w ładownicach. Na sygnał zawodnik przechodził do leżenia, wyciągał pistolet z kabury, przeładowywał go i ostrzeliwał po 2 strzały do 3 celi (tarcza IDPA) znajdujących się z przodu w odległościach 5, 10 i 15 m. Następnie wymieniając magazynki ostrzeliwał dwa cele znajdujące się po bokach. O rezultacie decydował faktor punktów i czasu.2) PISTOLET LEWY DO PRAWEGO i PRAWY DO LEWEGO oraz KARABIN LEWY DO PRAWEGO i PRAWY DO LEWEGO

Te 4 konkurencje polegały na wykonaniu krojenia zasymulowanego pomieszczenia z karabinkiem lub pistoletem z jednej i drugiej strony. W „pomieszczeniu” znajdowały się tarcze SHOOT i NO SHOOT, a cele należało ostrzelać zgodnie z wymogami taktyki (co określały wyznaczone na ziemi linie z taśmy). O rezultacie decydował faktor punktów i czasu. Za ostrzelanie celi NO SHOOT oraz błędy taktyczne (np. nadmierna ekspozycja) były przyznawane punkty karne.3) PISTOLET PODBIEG

Zawodnicy rozpoczynali z pistoletem w kaburze (zgodnie z zasadami skrytego przenoszenia). Na sygnał wyciągali pistolet, przeładowywali go i dobiegali do miejsca skąd ostrzeliwali cel (tarcza IDPA), a następnie przemieszczali się i ostrzeliwali kolejny cel (tarcza IDPA). O rezultacie decydował faktor punktów i czasu.


4) STRZELBA PODBIEG

Konkurencja podobna do poprzedniej, ale ze strzelbą która trzeba było załadować. Ostrzeliwane były balony.


5) STRZELBA W SAMO POŁUDNIE

Ulubiona przez wszystkich konkurencja w konwencji pojedynku. Na sygnał dwóch losowo wybranych zawodników na sygnał ładowało strzelbę i następnie ostrzeliwało cele (balony). Zwyciężała osoba, która pierwsza zestrzeliła swój balon. Zawody rozegrano w systemie pucharowym „do pierwszej przegranej”.


W zawodach wzięło udział 13 zawodników.

Zawody wpisane do kalendarza MZSS i z udziałem obserwatora MZSS.

REZULTATY